Захистіть свою старість, укладіть договір трудового найму.

27 октября 2011 - Юрий Я

Складовою частиною розвитку суспільства є повнота наповнення та стабільність формування місцевих бюджетів, оскільки від цього у великій мірі залежить добробут та економічна активність населення, яке належить до тієї чи іншої категорії. Відповідно до величини грошових потоків місцевого бюджету залежить відповідне утримання місцевої інфраструктури, а саме: фінансування медичних установ, закладів освіти та культури, виплати заробітної плати, стипендій, пенсій та забезпечення благоустрою місцевого населення тощо.

Заробітну плату в „конвертах” без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. До того ж, вона позбавляє людину соціальної захищеності. Той, хто отримує «тіньову» зарплату, позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, та допомоги по вагітності та пологах; виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності, та інших випадках, передбачених зако­нодавством. Крім того, нелегальна робота — це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні й здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.

Тому, громадянам завжди варто пам'ятати: працюючи у приватного підприємця, необхідно укладати письмовий трудовий договір. Саме цей документ гарантує трудовий стаж та соціальні гарантії працівнику, захищає кожну із сторін договору, поєднує права з обов'язками. Аби змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату, необхідно зайняти чітку позицію і наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти вип­лати заробітної плати у «конвертах» повідомляти органи прокуратури та державної податкової служби. Отже, підводячи підсумки, громадяни, які погоджуються отримувати заробітну плату в «конвертах», не лише сприяють розвитку тіньових схем ухилення від оподаткування, а й позбавляють себе соціальної захищеності, адже вони матимуть пенсію тільки з офіційно нарахо­ваної суми заробітної плати. А наслідки дуже невтішні — це перш за все відсутні надходження до пенсійного фонду, що прогнозує негаразди із пенсією, а відсут­ність запису в трудовій книжці позбавляє працівників пенсійного стажу, у разі ж звільнення по скороченню штатів або ж при виникненні проблеми із здоров'ям, працівник не отримає компенсаційні виплати і оплату лікарняного листа — тож ніяких соціальних гарантій ще й звільнити можуть у будь-який час без вихідної допомоги.

Шановні платники податків! Звергаємо Вашу увагу на те, що одне із пріоритетних завдань органів податкової служби — легалізація трудових відносин та контроль за недопущенням виплати заробітної плати без сплати податку з доходів фізичних осіб та виплати її «в конвертах», а також виявлення найманих працівників, праця яких використовується суб'єктами господарювання (працедавцями) без належного документального оформлення трудових відносин відповідно до вимог чинного законодавства.

Ганебна практика обговорення при наймі на роботу суми офіційної заробітної плати й нелегальних надходжень ще має місце і це виявляється при проведенні перевірок. Робота в цьому напрямку триває, і всім порушникам чинного законодавства варто пам’ятати, що за такі дії передбачена адміністративна, і навіть кримінальна відповідальність. Так, з початку поточного року співробітниками податкової міліції ДПІ в м. Свердловську  по 78 СГД легалізовано 185найманих працівників, додатково надійшло до бюджету податку з доходів фізичних осіб  у сумі 413,1 тис. гривень., порушено 8 кримінальних справ.

Шановні громадяни, відділ податкової міліції ДПІ в м. Свердловську закликає Вас, маючи забезпечене сьогодення, задумайтесь над своїм майбутнім, заздалегідь подбайте про своє гідне пенсійне забезпечення, а про факти виплати заробітної плати в «конвертах» звертайтесь за телефоном 2-64-55 (цілодобово).

Похожие статьи:

Жизнь городаГНИ в г. Свердловске информирует о проведении семинаров!

Жизнь городаНалоговая инспекция сообщает о регистрации физических лиц в ГРФЛ

Жизнь городаРазъяснение относительно аннулирования регистрации плательщиков единого налога

Соседние статьи:

Предотвращена деятельность базы по незаконной перекачки ГСМПалёнка из бюро ритуальных услуг

Рейтинг: 0 Голосов: 0 4576 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Система Orphus


Flag Counter

Случайная картинка
Последние фотографии