Свердловський професійний гірничий ліцей

Державна форма власності, ІІ рівень атестації

 

Луганська обл.,

94800, м. Свердловськ, вул.Пірогова, 9;тел.22021;факс.25066

Веб-сайт:http://licey-svk.lg.ua

E-mail:licey-svk@mail.RU

Галузі

Промисловість

Обсяги набору (державне замовлення)

Професії Рік      К-сть місць
Гiрник пiдземний 2008       -       30
Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування 2008       -       60
Електрослюсар пiдземний 2008       -       60
Машинiст електровоза       -      
Машинiст пiдземних устав       -      
Оператор комп`ютерного набору 2008       -       60
Оператор комп`ютерного набору, конторський службовець (бухгалтерiя) 2008       -       30
Прохiдник       -      
Швачка       -      

Історічна довідка про навчальний заклад 

 Історія нашого навчального закладу безпосередньо пов’язана з історією шахтарського міста Свердловська. Він є однім із найбільших індустріальних міст Луганщини, яке насправді вважають твердю Донбасу.

Тисячі випускників вийшло зі стін гірничого ліцею, тому по праву його вважають кузнею шахтарських кадрів. Історія ліцею – одна із яскравих сторінок нашої держави.

Учбовий заклад засновано у 1924 році і на той час мало назву Гірниче промислове учнівство, яке готувало робітників за такими спеціальностями: «Гірничий електрослюсар», «Маркшейдер», «Рахівник», «Коваль», «Закріплювач» та «Токар». Цими спеціальностями оволоділи 50 учнів.

В 1926 році училище почало випускати машиністів врубових машин, машиністів компресорів, насосів, вентиляторів, лебідок. Тепер на навчання приймалися не тільки юнаки, а й дівчата.

В 1940 році Свердловське міське ремісне учнівство було перейменоване у Свердловське ремісне училище, яке було підпорядковано Луганському обласному управлінню трудових резервів. Загальна кількість учнів уже складала 700, а це 28 навчальних груп.

1952 рік – Свердловське ремісне училище № 4 було перейменоване в Свердловське гірничо-промислове училище № 5.

1963 рік – перейменоване у Свердловське професійно-технічне училище з чотирьохрічним строком навчання. Поруч з спеціальною освітою училище стало давати і середню освіту.

На сьогодні найстаріший навчальний заклад носить назву Свердловський професійний гірничий ліцей (реорганізація відбулась у 2003 році згідно наказу Міністерства освіти і науки України №976 від 27.08.03).

Умови вступу

 1. До Свердловського професійного гірничого ліцею приймаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства що перебувають в Україні на законних підставах, які мають повну чи базову загальну та середню освіту або освіту достатню для оволодіння робітничими професіями.

2. Громадяни України користуються рівними правами при вступі до Свердловського професійного гірничого ліцею відповідно до своїх здібностей і нахилів. Обмеження допускаються за медичними та віковими показниками, а також показниками професійної придатності, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, при вступі до Свердловського професійного гірничого ліцею користуються рівними правами з громадянами України. Права інших іноземців на здобуття професійно – технічної освіти регулюються чинним законодавством або міжнародними договорами України.

3. Прийом до Свердловського професійного гірничого ліцею здійснює приймальна комісія. Очолює приймальну комісію директор ліцею, який своїм наказом визначає склад і порядок її роботи, затверджує Правила прийому до Свердловського професійного гірничого ліцею, розроблені до початку прийому документів.

Приймальна комісія проводить із вступниками бесіди з питань вибору професії, умови навчання, матеріального забезпечення та забезпечення особливого та соціального захисту учнів, наступного працевлаштування, організовує роботу з комплектування навчальних груп з урахуванням здібностей та нахилів, віку, стану здоров’я та професійної придатності вступників, а також вирішує інші питання, пов’язані з прийомом.

4. Ліцей приймає учнів:

І. Первинна професійна підготовка.

а) на базі базової загальної середньої освіти на держрозрахунковій основі:

 • Електрослюсар підземний, машиніст електровозу підземний” з терміном навчання 3 роки 5 місяців, з отриманням повної загальної середньої освіти. Випускники отримують 3, 4 розряду після закінчення терміна навчання. Форма навчання денна і ступенева.

 • Електрослюсар підземний (слюсар) черговий та з ремонту устаткування” з терміном навчання 3 роки 5 місяців, з отриманням повної загальної середньої освіти. Випускники отримують 3, 4 розряду після закінчення терміна навчання. Форма навчання денна і ступенева

 • Оператор компютерного набору. Корнторський службовець (бухгалтерія)” з терміном навчання 3 роки, з отриманням повної загальної середньої освіти. Випускники отримують професію “Оператор комп’ютерного набору” І категорії та “Конторський службовейь (бухгалтерія)”. Форма навчання – денна.

На професії “Електрослюсар підземний; машиніст електровозу” та “Електрослюсар підземний (слюсар) черговий та з ремонту устаткування” приймаються учні віком не молодше 15 років, які за станом здоров’я можуть працювати за цією професією.

б) на базі повної загальної середньої освіти на держрозрахунковій основі:

 • Оператор комп’ютерного набору. Конторьский служюовець (бухгалтерія)” з терміном навчання 1,5 років. Випускники отримують І категорію “Оператора компютерного набору. Конторьский служюовець (бухгалтерія). Форма навчання – денна.

 • Швачка” з терміном навчання 10 місяців. Форма навчання – денна.

На професію “Електрослюсар підземний” приймаються учні віком не молодше 17,5 років, які за станом здоров’я можуть працювати за цією професією.

ІІ. Курсова підготовка.

а) на базі повної загальної середньої освіти на держрозрахунковій та госпразрахункової основі:

 • Прохідник” з терміном навчання 6 місяців. Форма навчання – денна, (вечірня). Випускники отримують 5 розряд.

 • Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування” з терміном навчання 6 місяців. Випускники отримують 3 розряд. Форма навчання – денна, (вечірня).

 • Гірник підземний; машиніст підземних установок” з терміном навчання 3 місяці. Випускники отримують 2 розряд. Форма навчання – денна (вечірня).

5. Терміни проведення прийому на навчання встановлюються з 1 липня до 25 серпня поточного року. Прийом документів від вступників завершується не раніше ніж за п’ятнадцять днів до початку занять. Заняття починаються з 1 вересня. Прийом учнів в навчальні групи з курсової підготовки проводяться протягом навчального року. Заняття починаються після укомплектування навчальної групи за професією.

6. Вступники надсилають поштою або подають особисто заяву про вступ до Свердловського професійного гірничого ліцею із зазначенням обраної професії та спеціалізації, форми навчання, місця проживання, до якої додають:

 • документ про освіту в оригіналі;

 • медичну довідку за формою 086-у;

 • 6 фотокарток розміром 3х4 см.

 • Паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які не мають паспорта), документи що дають право на пільги, вступник пред’являє особисто в строки, що визначені для подання документів;

 • Ідентифікаційний код.

7. Особи, які направляються на навчання підприємствами, установами, організаціями, додають до заяви про вступ відповідний документ.

8. Зарахування до Свердловського професійного гірничого ліцею проводиться шляхом конкурсного відбору на підставі середнього балу документів про освіту.

9. Зараховуються до Свердловського професійного гірничого ліцею без участі в конкурсі документів:

 • особи, які Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” надане таке право;

 • випускники старшої середньої загальноосвітньої школи, нагороджені золотою (срібною) медаллю;

 • випускники основної середньої загальноосвітньої школи, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою;

 • учасники міжнародних Всеукраїнських учнівських олімпіад завершального етапу, конкурсів з дисциплін за умови, якщо вони вступають за професіями, для яких визначені дисципліни є профілюючими.

 • діти – сироти та діти, які залишилися без піклування батьків;

 • інваліди, яким не протипоказане навчання за обраною професією та спеціалізацією;

10. Першочергово зараховуються за умовами іншого рівня:

 • особи, яким Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надане таке право;

 • діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, на місця, забезпечені державним замовленням. Вступники у цьому випадку подають копію виписки з наказу про те, що батько (мати) визнані такими, що загинули при виконанні службових обов’язків.

11. Зарахування до Свердловського професійного гірничого ліцею оформлюється протоколом приймальної комісії і затверджується наказом директора.

Зарахування проводиться не пізніше ніж за 5 днів до початку занять. Рішення приймальної комісії у 3-х денний термін доводиться до відома вступників.

Оформлення зарахування після конкурсу може супроводжуватись укладанням договору між Свердловським професійним гірничим ліцеєм, замовником робітничих кадрів (підприємством, організацією) і вступником (його батьками для неповнолітніх) про навчання та працевлаштування.

12. Особам які не пройшли за конкурсом, може бути запропонована можливість вступити в групи, де є вакантні місця.

13. У випадку відмови учнів, що не пройшли за конкурсом, від прийому до некомплектних груп за вимогою батьків цих абітурієнтів, їм повинні бути видані документи.

14. Прийом та зарахування в число учнів, у яких немає хоча б одного з документів, вказаних переліком, категорично забороняється.

15. Особи, які без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, відраховуються з Свердловського професійного гірничого ліцею. На звільнені при цьому місця може проводитися додаткове зарахування за конкурсом.

При невиконанні державного замовлення на прийом з окремих професій Свердловський професійний гірничий ліцей може проводити додатковий прийом.

16. Особам, які не зараховані до Свердловського професійного гірничого ліцею, а також тим, що без поважних причин не приступили до занять, повертаються документи не пізніше 5 днів із дня прийняття рішення.

17. Матеріали, які засвідчують результати конкурсу вступників, зберігаються 3 місяці, а потім знищуються, про що складається акт.

18. Контроль за виконянням правил прийому учнів до ліцею здійснює Управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації.

 Умови навчання

          Для забезпечення навчального процесу на достатньому рівні в Свердловському професійному гірничому ліцеї теоретичне навчання проводиться у трьох навчальних корпусах. В головному корпусі розташовані 14 навчальних кабінетів професійного та загальноосвітнього навчання (кабінети рудникової автоматики, гірничих машин і механізмів, охорони праці, математики, фізики, хімії, української мови та літератури, російської мови та літератури, історії, іноземної мови, біології, допризовної підготовки юнацтва, технічного креслення), три комп’ютерних класи, дві лабораторії, актова зала, спортивна і тренажерна зали.Виробниче навчання проводиться у навчально-виробничому приміщенні, в якому розташовано 6 навчально-виробничих майстерень (майстерня слюсарної справи, гірничих машин, рудникової автоматики, малої механізації, електропускової апаратури, електромонтажна майстерня) і 2 полігони.

   Навчально-методичне забезпечення навчальних приміщень повністю відповідає навчальним планам і програмам. У кожному кабінеті обладнані робочі місця викладача й учнів, кожен викладач/майстер виробничого навчання забезпечує свій кабінет/майстерню необхідною навчальною і довідковою літературою, тематичними таблицями, схемами, плакатами, опорними міні-конспектами, самостійно розробляє різнорівневі завдання для самостійних і контрольних робіт тощо. Комп’ютерні лабораторії обладнано сучасною комп’ютерною технікою. Комп’ютери оснащено мультимедійними комплектами, встановлено колонки для звукового супроводу навчального матеріалу. Під час вивчення курсу комп’ютерної графіки та для автоматизованого вводу тексту використовується сканер та кольоровий струйний принтер. Всі комп’ютери кабінетів об’єднані в локальну мережу для спільного використання апаратних ресурсів та корпоративного підключення до мережі Internet. Кабінети оформлено стендами, тематичними плакатами, макетами і схемами роботи комп’ютерної техніки.

       З метою організації навчально-виробничого процесу в ліцеї оснащені також належним чином виробничі майстерні: наявні необхідні робочі інструменти (слюсарні, свердлильні, заточувальні тощо), всановлено і по можливості з плином часу оновлюється гірниче обладнання й устаткування (магнітні пускачі, скребкові конвейєри, апаратура автоматизації тощо).

Все це організовується й розробляється з однією метою — професійне навчання і всебічний розвиток особистості учня.

Усі діти мають різнобічні потенційні здібності, тому завдання навчального закладу – виявити і розвинути їх. А отже, для педагогів це означає- озброїти дитину засобами діяльності, створити умови для виявлення та розвитку її природжених творчих задатків.

Наші викладачі намагаються розв’язати найгострішу проблему сучасності – відродження загальнолюдських цінностей-, звертаючись до джерел духовності, впровадження гуманізації, етнізації та інтеграції в навчальному закладі. А відновленню і оздоровленню духовного коріння особистості в першу чергу сприяє створення умов для розвитку здібностей, нахилів, талантів дітей, що закладені від народження.

З цією метою при кабінеті української мови та літератури працює факультатив «Оберіг» (керівник Коркіна Н.І.). Це добровільне об’єднання учнів, які намагаються розширювати свій науковий кругозір, вдосконалюють знання з мови, літератури, народознавства, літератури рідного краю, набувають навичок творчої науково-дослідної діяльності у позаурочній час під керівництвом викладача української мови та літератури. Учасники факультативу опрацьовують додаткову літературу (постійний зв’язок з бібліотекою ліцею та з міською дитячою бібліотекою) з метою поглиблення своїх знань і вмінь в галузі мови та літератури, і вони самостійно, за власним бажанням, обирають цікаву форму або метод проведення додаткових (факультативних) занять: це може бути будь-яка гра («Що? Де? Коли?», «Поле чудес», «Ерудит-шоу» тощо), розв’язання кросвордів, розробка реферату чи творчої роботи, організація екскурсій та інше.

З метою розвитку здібностей обдарованих учнів викладачі загальноосвітніх та спеціальних дисциплін на початку кожного навчального року планують та організовують роботу предметних гуртків та предметних тижнів, для яких визначається певна тематика; складаються графіки та плани їх проведення – куди входять різні позакласні заходи, спрямовані на всебічний розвиток особистості учня та на розширення знань учнів з певного предмета. Так, наприклад, традиційним в ліцей стало проведення засідання дискусійного клубу «Закон і підліток», під час якого учні у формі рольових ігор дізнаються про свої права та обов’язки.

Робота предметного гуртка «Я та англійська граматика» з англійської мови базується на самостійній творчій роботі: учні виготовляють стенди і плакати з граматичних тем для подальшого використання їх на уроках.

Участь учнів в подібних позакласних заходах, вивчення і аналіз інтересів і здібностей учнів та оцінка їхньої діяльності на уроках дають можливість педагогові виділити здібних та обдарованих учнів з метою залучення їх до участі в традиційних щорічних олімпіадах з загальноосвітніх предметів та конкурсах професійної майстерності за спеціальностями: «Оператор комп’ютерного набору» та «Електрослюсар підземний». Про рівень знань та підготовленості викладачем учнів свідчать певні результати: щорічно серед переможців регіональних етапів таких конкурсів й олімпіад є й учні нашого ліцею.

З метою стимулювання творчої активності й наукового пошуку, духовного становлення молоді та матеріальної підтримки найбільш обдарованих учнів ПТНЗ призначаються і виплачуються найкращим учням ліцею іменні стипендії обласної ради та обласної адміністрації.

Отже, адміністрація та педагогічний колектив ліцею роблять все можливе і необхідне для покращання умов навчання учнівського контингенту.

 Дозвілля

    Розвитку творчих здібностей учнів у ліцеї надається особлива увага. Працюють 6 гуртків художньої самодіяльності: хореографічний, студія сучасного танцю, хоровий, вокальний, духовий, агітбригада. Проводяться цікаві виховні заходи:

     - фестивалі творчості;

     - свята: День ліцеїста, “Міс ліцею”, екологічне свято “Живи, Земля” з численними конкурсами та виставками творчих робіт з природного матеріалу;

     - конкурсно-розважальні програми.

Ліцей займає призові місця в оглядах та конкурсах.

     На високому рівні ведеться спортивна робота, працюють секції з баскетболу, волейболу тенісу. У 2008 році обладнана зала для гуртка “Айкідо”

     Традиційними стали тижні та дні здоров’я, спортивні змагання.

     Ліцей є призером міських спартакіад, має почесні грамоти та кубки. Сім учнів ліцею - кандидати у майстри спорту з легкої атлетики, боротьби та члени міських й обласних спортивних команд.

     Створені умови для вдосконалення своєї професії. Працюють гуртки: комп’ютерний, комп’ютерного аранжування, проводяться конкурси “Найкращій з професії”, Дні менеджера, ділові ігри.

     Самовдосконаленню та розвитку особистості учнів сприяє учнівське самоврядування. Проводяться “прозорі” вибори президента, Дні самоврядування, працюють творчі групи.

     Ліцей має прекрасну актову залу, музичну апаратуру, відеоапаратуру, що дозволяє учням презентувати проекти, робити фото та відео зйомки всіх заходів.

     В цілому зайнятість учнів у гуртковій роботі складає 60%а у проведенні заходів до 90%.

     Ми не тільки навчаємо, ми допомагаємо молоді стати творчими та компетентними особистостями.

Похожие статьи:

Свердловское медицинское училищеИстория СМУ

Жизнь городаАндрей Сухачёв поздравил учителей с профессиональным праздником!

Жизнь городаСеминар для работников образования

Учебные заведенияКраснодонский факультет инженерии и менеджмента

Новости области и городаМедики зарегистрировали в ЛНР 498 случаев заболевания COVID-19

Новости области и городаМинтранс сообщил о снятии запрета на пригородное и междугородное сообщение со Свердловском

Жизнь городаВласти ЛНР передали коммунальщикам Свердловска новую дорожную технику

Налоговый вестникГотовь сани - летом!

СвердловскУважаемые выпускники школ!

Соседние статьи:

ГПТУЗ «Свердловский профессиональный лицей» (ПТУ-72) Краснодонский факультет инженерии и менеджмента

Рейтинг: 0 Голосов: 0 24667 просмотров
Комментарии (1)
Коко # 28 сентября 2011 в 20:54 0

Система Orphus


Flag Counter

Случайная картинка
Последние фотографии