До міжнародного дня захисту дітей

2 июня 2009 - Администратор

1 червня громадськість усього світу традиційно святкує День захисту дітей.

Діти – наше майбутнє, тому потребують підсиленої уваги держави та всього суспільства.

На Луганщині на початок 2009р. проживало 352,7 тис. дітей та підлітків. Це складає 15,2% від усього населення області.

Протягом 2008р. було зареєстровано 22259 новонароджених, з них 11571 хлопчик та 10688 дівчаток. Із загальної кількості пологів 151 закінчилися народженням двійнят та чотири – народженням трійні, 13357 новонароджених є первістками в сім’ї.

Які діти–такий народ, нація, держава. Це істина вічна, як світ. Тому для того, щоб навчити дітей жити в цьому бурхливому і часто не передбачуваному світі, набути в ньому необхідної компетенції, досвіду та ваги, держава, суспільство та сім’я повинні забезпечити їм можливість всебічного та повноцінного розвитку.

Важлива роль у вихованні дітей, їх фізичному та моральному становленні відведена мережі установ системи освіти.

Першою установою, в якій дитина починає набувати знання і, яка допомагає розкрити її здібності, є дитячий дошкільний заклад. На території Луганської області упродовж 2008р. функціонувало 548 дошкільних закладів, які відвідувало 47,7 тис. дітей, з них 23,0 тис. – дівчатка. Із загальної кількості дошкільних закладів освіти 23 – це навчально-виховні комплекси, в яких виховувалось 2,0 тис. дітей.

Подальшу освіту і виховання діти отримують у загальноосвітніх навчальних закладах. У 2008р. 15,9 тис. дошкільнят стали першокласниками, з них 652 у віці 5 років. Взагалі ж на початок 2009р. у 749 середніх навчальних закладах отримували освіту 187,3 тис. дітей і підлітків. У денних загальноосвітніх навчальних закладах функціонувало 747 груп подовженого дня, в яких у позаурочний час під наглядом вихователів діти відпочивали, виконували домашні завдання та займалися творчістю. Ці групи відвідувало 22,0 тис. учнів.

Для розвитку дитячої творчості та ініціативи в області працювали любительські формування (колективи художньої самодіяльності, клуби за інтересами, студії), які знаходяться при клубних закладах. У їх діяльності прийняли участь протягом 2008р. 30,0 тис. дітей. Крім того, 17,6 тис. дітей відвідували 24 музичні школи, 7 художніх та 48 шкіл мистецтв. Культурно-виховну роботу серед учнів проводили 56 дитячих бібліотек.

На початок 2009р. в області функціонувала розгалужена мережа інтернатних закладів та закладів соціального захисту для дітей, що потребують уваги суспільства та державної підтримки: 2 школи-інтернати для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одна школа соціальної реабілітації, 15 спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку, 2 будинки-інтернати для дітей-інвалідів, 5 дитячих будинків системи Міністерства освіти і науки України та 10 – сімейного типу, крім того, існують 113 прийомних сімей, в яких виховується 293 дитини. Для дітей, які потребують посильної допомоги суспільства, в області діє 9 притулків та Луганський обласний центр соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх.

Велике значення для повноцінного розвитку дитини має організація ефективного оздоровлення та відпочинку.

У літній період 2008р. школярів приймали 1008 таборів, які розташовані на території нашої області, в них відпочило і було оздоровлено 81,8 тис. дітей і підлітків, з яких 0,8 тис. – постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. В оздоровчих таборах за межами області провели літній відпочинок 7,5 тис. луганчан, з них у АР Крим – 5,1, Запорізькій області – 1,2 тис.

Крім того, за період з 1 жовтня 2007р. по 30 вересня 2008р. у 92 санаторно-курортних оздоровчих закладах області лікувалось та відпочивало 7,7 тис. дітей та підлітків, у тому числі у семи дитячих спеціалізованих санаторіях – 1,8 тис. Із загальної чисельності оздоровлених 29 дітей – постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

По туристичних путівках для поширення світогляду та отримання нових знань у 2008р. відпочивало 10,4 тис. дітей і підлітків, з яких 8,5 тис. були охоплені внутрішнім туризмом, 1,9 тис. дітей і підлітків подорожували за кордоном. У екскурсіях прийняли участь 9,1 тис. дітей і підлітків.

 

 

Головне управління статистики у Луганській області

 

Похожие статьи:

Головное управление (Луганск)Цены и тарифы в Луганской области за июль 2010

Головное управление (Луганск)Оплата жилищно-коммунальных услуг по Луганску и в Луганской области

Головное управление (Луганск)Заработная плата и состояние ее выплаты

Жизнь городаСЭС Свердловска информирует

--Корневой раздел--Статистика инфекционных заболеваний на территории г.Свердловска за 27 неделю

Жизнь городаСтатистика инфекционных заболеваний на территории г.Свердловска за неделю

Новости области и городаПри формировании бюджета, будут учитаны расходы на ремонт лифтов

Новости области и городаГоленко: 29 октября будет подписано соглашение о создании Еврорегиона

Жизнь городаПлан мероприятий на 1 июня 2017

Жизнь городаCостоялся конкурс-выставка «Писанкова радуга»

Новости области и городаУправление образования информирует

Соседние статьи:

В Украине снова дорожают ж/д билетыИгорные заведения снова открыты.

Рейтинг: 0 Голосов: 0 7112 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Система Orphus


Flag Counter

Случайная картинка
Последние фотографии